Producent Essential Phone zwalnia pracowników

Firma Essential założona przez współtwórcę Androida, radzi sobie coraz gorzej. Właśnie poinformowała o zwolnieniu 30 procent kadry, by w ten sposób zredukować koszty działalności.

Parę lat temu Andy Rubin, uważany za współtwórcę Androida postanowił pójść na swoje. Założył więc firmę Essential, która zapowiedziała stworzenie nowego smartfona. Oczekiwania wobec urządzenia były ogromne, gdyż wiele osób liczyło na przełomowe rozwiązania.

Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna, zaś Essential PH-1, znany także pod potoczną nazwą Essential Phone, okazał się klapą. Był to po prostu całkowicie zwyczajny sprzęt jakich wiele. Mimo kilku poważnych obniżek ceny, sprzedał się w liczbie zaledwie nieco ponad 150 tys. sztuk. W tej branży nie jest rewelacyjnym wynikiem.

Firma próbuje się nie poddawać i planuje kolejne modele sprzętu, ale wygląda na to, że finansowa jej sytuacja staje się coraz gorsza. Jak donosi Bloomnerg, przedsiębiorstwo poinformowało właśnie o konieczności zwolnienia aż 30 procent pracowników. Rzecznik firmy potwierdził, że faktycznie szykują się poważne cięcia kadrowe i zapewnił, że było to bardzo trudną decyzją.

Na razie przyszłość firmy nie jest jeszcze określona, jednakże oświadczenie sugeruje, że przynajmniej na razie nie zniknie jeszcze z rynku. To też nie jest do końca pewne, gdyż kilka miesięcy temu pojawiły się doniesienia o skasowaniu planów wprowadzenia do sprzedaży Essential Phone 2.

Andy Rubin zapewnia jednak, że kasacja tego projektu nie oznacza, że to już koniec działalności przedsiębiorstwa. Nadal bowiem trwają prace nad kilkoma nowymi produktami, które zostaną zaprezentowane w przyszłości.

Essential

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...