Samsung zamyka wszystkie amerykańskie sklepy

Rozprzestrzeniająca się w USA epidemia wirusa COVID-19 zmusiła koncern Samsung do zamknięcia tamtejszych sklepów. Pozostaną nieczynne aż do odwołania.

Epidemia koronawirusa sprawia, że coraz więcej sklepów zamyka swe podwoje w obawie przed zakażeniem. Dotyczy to nie tylko małych firm z kilkoma pracownikami. Ale też dużych technologicznych gigantów posiadających tysiące salonów sprzedaży rozrzuconych po całym świecie.

Kilka dni temu informowałem, że Apple zamyka wszystkie swe fizyczne sklepy poza Chinami. Teraz na podobny krok zdecydował się Samsung, jednakże ograniczając go tylko do rynku amerykańskiego. Ogłosił właśnie, że zamyka do odwołania wszystkie fizyczne sklepy zlokalizowane na terenie USA.

Koncern nie precyzuje kiedy sklepy zaczną ponownie działać, ale może to chwilę potrwać. Zapewnia jednak klientów, że sklep online będzie funkcjonował bez przeszkód i tam można składać zamówienia. Firma nie zamierza też wstrzymywać działalności internetowego wsparcia klienta, które będzie przez cały czas dostępne. Podobnie jak oficjalne kanały koncernu dostępne w mediach społecznościowych, takich jak Facebook oraz Twitter. Jeśli jednak telefon się w tym czasie zepsuje, z jego naprawą mogą być poważne problemy.

Apple i Samsung nie są jedynymi firmami, które zamykają swe sklepy. Podobne działania podjął też koncern Microsoft. Można to jednak zrozumieć, gdyż w USA zakażonych jest obecnie niemal 9000 osób, zaś 121 pacjentów zmarło.

Samsung

Źródło

You may also like...