Nowe funkcje Google Maps ułatwią dojazdy do pracy

Google udostępniło kolejną aktualizacje dla flagowej usługi Google Maps. Tym razem skupia się na dojazdach do pracy, ułatwiając omijanie korków oraz umilając czas podróży.

Google Maps to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych na rynku, a Google nieustannie dba o jej funkcjonalność, stale wprowadzając nowe opcje. Firma właśnie udostępniła kolejną aktualizację, która spodoba się przede wszystkim osobom codziennie dojeżdżającym do pracy.

Funkcje skupiają się pod zupełnie nową zakładką, oferując wiele przydatnych informacji, dostarczanych w czasie rzeczywistym. Dzięki nim dowiemy się o korkach lub innych przeszkodach, które mogły pojawić się na naszej codziennej trasie. Jeśli pojawią się jakieś opóźnienia mogące sprawić, że nie dojedziemy do pracy na czas, wówczas aplikacja zaproponuje alternatywą drogę. A dodatkowo wyśle powiadomienie do innych użytkowników Androida, że na tym konkretnym odcinku drogi są utrudnienia.

Oczywiście nowe funkcje Google Maps nie ograniczają się tylko do jazdy samochodem i obejmują również transport publiczny. W końcu wiele osób dojeżdża do pracy autobusem lub pociągiem. Dlatego aplikacja dostarczy informacje dotyczące każdego etapu dojazdu, łącznie z czasem odjazdu kolejnego pociągu.

Dodatkowym plusem jest integracja map z muzycznymi serwisami Apple Music, Spotify oraz Google Play Music. W ten sposób możemy kontrolować streaming muzyki lub podcastów, bezpośrednio z Google Maps, nie musząc przełączać się pomiędzy aplikacjami.

Nowe funkcje w tym tygodniu trafią do wszystkich użytkowników Androida oraz iOS.

Google Maps

Źródło: Blog.google

You may also like...