Apple pokonało Samsunga jakością obrazu

Serwis DisplayMate przetestował wyświetlacz zainstalowany w modelu iPhone XS Max. Według ekspertów oferuje lepszą jakość obrazu niż ten z Galaxy Note 9.

Jeszcze do niedawna to Samsung królował w klasyfikacji jakości obrazu wyświetlaczy instalowanych w smartfonach, głównie dzięki technologii OLED. Tym razem koreański koncern został zdetronizowany przez Apple. Serwis DisplayMate uznał bowiem, że wyświetlacz modelu iPhone XS Max ma najlepszy obraz ze wszystkich smartfonów dostępnych w sprzedaży.

Eksperci zajmujący się oceną jakości wyświetlaczy urządzeń mobilnych, przetestowali właśnie ekran zainstalowany w największym i najdroższym smartfonie Apple. Jak wiemy, amerykański koncern tym razem zastosował panel OLED w dwóch modelach smartfonów i jak się okazuje, jest on największą ich zaletą. Zdaniem specjalistów, wierność odwzorowania kolorów jest niemal idealna, zaś wynik wyniósł 0.8 JNCD, a to dzięki pokryciu palety barw DCI-P3 stosowanej w telewizorach 4K UHD. Ma on również najniższy współczynnika odbicia, który wynosi 4,7%.

Dla porównania Galaxy Note 9 za wierność reprodukcji barw otrzymał 0.5 JNCD. Pod względem jasności ekranu produkt Apple również okazał się lepszy osiągając na ekranie głównym 725 nity. Sprzęt Samsunga zanotował wprawdzie 710 nitów, ale może je osiągnąć tylko w określonych okolicznościach oraz ustawieniach ekranu. Note 9 jest natomiast lepszy w zakresie współczynnika odbicia, który w jego przypadku wynosi 4,4%

Z pełną treścią przeprowadzonego testu, możecie zapoznać się na tej stronie.

iPhone XS Max

Źródło: Displaymate.com

You may also like...