iPod nano i shuffle znikają z rynku

Apple poinformowało o zakończeniu sprzedaży dwóch popularnych niegdyś odtwarzaczy muzycznych iPod nano i shuffle. Oba modele nie są już dostępne w sklepie producenta.

Wzrost popularności smartfonów sprawił, że przenośne odtwarzacze muzyczne przestały wzbudzać zainteresowanie. Szczególnie modele o bardzo prostej funkcjonalności, pozbawione dostępu do internetu.

Apple ogłosiło właśnie zakończenie sprzedaży dwóch takich odtwarzaczy. iPod nano i shuffle zostały definitywnie usunięte z oferty amerykańskiego koncernu. Oba produkty już dawno odeszły w zapomnienie, więc rezygnacja z ich sprzedaży jest logicznym krokiem. iPod shuffle nie był bowiem odświeżany od 2010 roku, natomiast ostatni model nano pojawił się w 2012 roku.

Przy okazji zakończenia sprzedaży małych odtwarzaczy, Apple wprowadziło też zmiany w rodzinie iPoda Touch. Z oferty usunięto model 16 GB oraz 64 GB. Podstawowym modelem jest obecnie wariant wyposażony w 32 GB pamięci użytkowej. Jest on sprzedawany za 199 dolarów, czyli za tę samą kwotę, którą dotychczas trzeba było wydać na 16 GB wersję. W ofercie jest także model 128 GB, który kosztuje 299 dolarów.

iPod nano

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *