iRobot zwiększa funkcjonalność Alexy w odkurzaczach i mopach

Firma iRobot zwiększa funkcjonalność najnowszych odkurzaczy Roomba oraz mopów Braava. Rozszerzyła w nich możliwości sterowania głosem za pomocą Alexy.

Automatyczny odkurzacz to bardzo użyteczny sprzęt, który przejmuje na siebie obowiązek sprzątania mieszkania, gdy jesteśmy w domu lub pracy. Urządzenia te potrafią działać w pełni samodzielnie, ale oprócz tego użytkownik ma możliwość przejęcia sterowania, aby dokładniej wyczyścić wybrane miejsce.

Zazwyczaj odbywa się to za pomocą dołączonego pilota zdalnego sterowania lub aplikacji. Ale w droższych modelach jest to również głosowy asystent Alexa. Użytkownik może więc komendą nakazać pomocnikowi skierowanie odkurzacza w określone miejsce, bez konieczności uruchamiania aplikacji.

iRobot zwiększa inteligencję odkurzaczy i mopów

Alexę wspierają również odkurzacze Roomba i mopy Braava firmy iRobot, którą wprowadzono już w 2017 roku. Dotychczas funkcjonalność była jednak mocno ograniczona, więc opcja nie była szczególnie użyteczna. Użytkownik mógł jedynie uruchomić głosem sprzątanie oraz skierować odkurzacz do wybranego miejsca domu.

iRobot

iRobot udostępnił jednak aktualizację, która zwiększa funkcjonalność tej opcji, umożliwiając wykonywanie bardziej złożonych poleceń. Wykorzystując system Clean Zones, robot może teraz skierować się bezpośrednio do miejsc, w których potrzeba sprzątania jest największa, np., w pobliżu kanapy lub blatu kuchennego. Jest to możliwe dzięki systemowi Roomba Genius Home Intelligence, którego wdrażanie producent rozpoczął na początku tego roku.

Aktualizacja integruje również Alexę z grafikiem pracy, dzięki czemu sprzęt może wykonywać naturalne instrukcje głosowe. Wystarczy więc powiedzieć “Alexa, powiedz Roombie, by sprzątał sypialnię każdego dnia o 19.00“, albo “Alexa powiedz Braava, by zmył podłogę w łazience w każdy poniedziałkowy ranek“.

Nowe funkcje głosowego sterowania

Natomiast funkcja Alexa Announcements poinformuje właściciela o zakończonej pracy lub powiadomi o problemie, np., utknięciu robota. Oczywiście działa także funkcja “Nie przeszkadzać”, dzięki której roboty nie będą działać o wybranej przez użytkownika porze.

Najbardziej użyteczną opcją może być jednak Alexa Hunches, którą zapowiedziano na początku roku. Zwiększa ona aktywność Alexy oraz inteligentnych urządzeń domowych, z którym ją połączono. Jeżeli np., zostawiamy w nocy kilka inteligentnych świateł by ułatwić zasypianie, to nawet gdy wyłączymy resztę oświetlenia, Alexa pozostawi je włączone.

Oprócz tego roboty mogą się ze sobą komunikować i tym samym współpracować. Gdy Roomba skończy pracę, poinformuje o tym mopa Braava, który zmyje świeżo sprzątnięte podłogi.

Źródło

You may also like...