iRobot Terra uwolni nas od obowiązku koszenia trawnika

iRobot zaprezentowało kolejnego robota wyręczającego nas w domowych obowiązkach. iRobot Terra jest autonomiczną kosiarką, która zajmie się naszym trawnikiem.

iRobot od wielu lat produkuje urządzenia, w które przejmują na siebie obowiązek utrzymania mieszkania w czystości. Jej autonomiczne odkurzacze sprzątają nasze podłogi, zbierając z nich kurz, sierść zwierząt oraz inne rodzaje śmieci. My w tym czasie możemy odpocząć, wybrać się na zakupy lub też przyrządzić obiad dla rodziny.

Firma idzie teraz nieco dalej i wyręcza nas również z obowiązku koszenia trawnika. Przedsiębiorstwo zaprezentowało właśnie nowy produkt o nazwie iRobot Terra, będący mechaniczną kosiarką.

Co prawda nie jest to pierwsza kosiarka w ofercie tego producenta, ale ta ma kilka unikalnych rozwiązań. Przede wszystkim używa bowiem całkowicie samodzielnych i w pełni bezprzewodowych znaczników terenu. To akcesoria wystarczające obszar pracy kosiarki, aby przypadkiem nie ścięła nam pielęgnowanej rabaty roślin. Większość zrobotyzowanych kosiarek wymaga rozkładania kabli lub nadajników, które muszą być wbite głęboko w ziemię. Nadajniki nowego modelu wystarczy tylko wcisnąć w ziemię, a więc są bardziej wygodne w użytkowaniu.

Drugą cechą iRobot Terra jest technologia znana z domowych odkurzaczy o nazwie Imprint Smart Mapping. Dzięki niej kosiarka zawsze wie gdzie się znajduje oraz gdzie następnie się uda. Może nawigować wokół przeszkód i omijać je, a także porusza się po prostych liniach. To znacznie podnosi efektywność koszenia i oszczędza tym samym czas oraz energię.

Na razie szczegóły techniczne iRobot Terra nie są jeszcze znane, podobnie jak cena kosiarki. Wiemy natomiast, że sprzedaż rozpocznie się najpierw od rynku niemieckiego. Premierę poprzedzą beta testy, które odbędą się na rynku amerykańskim. Pozwoli to sprawdzić możliwości sprzętu.

iRobot Terra

Źródło: Irobot.com

You may also like...