Jest już pierwszy numer cyfrowego Newsweeka

W ubiegłym roku, po wielu latach obecności na rynku, zakończono wydawanie papierowej wersji popularnego Newsweeka. Teraz można przeczytać pierwszy numer cyfrowej edycji.

Znany amerykański tygodnik przeszedł właśnie w nową erę, ukazał się bowiem pierwszy numer całkowicie cyfrowego wydania Newsweeka, dostępny z animowaną okładką. Znajduje się na niej 4-sekundowa animacja batyskafu Piscis IV, zaś tematem przewodnim numeru jest artykuł “Have We Hit Botoom?”, będący kroniką wielkiej wyprawy w morskie głębiny. Dodam jeszcze, że animacja z okładki, jest dziełem hawajskiego fotografa Hugha Gentry, który wykorzystał w nim sceny z filmu wysokiej rozdzielczości, nakręconego na głębokości 40 metrów, 8 kilometrów od wybrzeża Oahu.

W numerze jest również wywiad z Jamesem Cameronem, który niedawno sam odbył podobną wyprawę i nakręcił bardzo ciekawy materiał dokumentalny o stworach zamieszkujących podwodne głębiny.

Wydawca Newsweeka ma nadzieję, że cyfrowe wydanie tygodnika będzie popularniejsze niż jego papierowa wersja i przyniesie większe zyski.

Źródło: Adweek.com

You may also like...