Instagram stracił niemal 70 procent użytkowników

Afera ze zmianą regulaminu usługi Instagram sprawiła, że należący do Facebooka serwis, stracił grubo ponad połowę użytkowników, którzy odwiedzali go każdego dnia.

Przypomnę, że w grudniu ubiegłego roku rozpętała się głośna afera, związana ze zmianą regulaminu funkcjonowania tej usługi. Chodziło w nim o to, że Instagram zyskiwał prawa do zamieszczanych w nim zdjęć i mógł je wykorzystywać w całkowicie dowolny sposób. W tym również w celach komercyjnych, nie tylko nie powiadamiając o tym fakcie użytkownika, lecz także nie dzieląc się z nim uzyskanymi w ten sposób przychodami.

Afera stała się tak głośna, że co prawda Instagram szybko ogłosił wycofanie się ze zmian w regulaminie, ale i tak spowodowało to znaczny odpływ użytkowników. Z najnowszych danych zebranych przez AppStats wynika, że liczba o ile przed aferą serwis odwiedzało dziennie około 16,35 miliona osób, o tyle obecnie robi to jedynie 5,2 miliona.

Nie są to dobre wieści dla samej usługi, jak również dla Facebooka. Taki odpływ użytkowników oznacza znacznie mniejsze przychody z reklam, a jak pamiętamy Facebook zapłacił za Instagram niemal miliard dolarów. Tę kwotę ciężko będzie teraz odzyskać.

Źródło: Techradar.com

You may also like...