Jutro Facebook pokaże swój telefon?

W dniu jutrzejszym odbędzie się konferencja prasowa Facebooka. Zwykle takie wydarzenie ma związek z prezentacją czegoś ważnego, dlatego media spekulują, że może chodzić o zapowiedź osławionego Facebookofona.

O własnym smartfonie Facebooka w przeszłości mówiło się wielokrotnie, lecz każde takie doniesienia były natychmiast dementowane przez samego Marka Zuckerberga, który zapewniał świat, że nie istnieją plany stworzenia takowego smartfona. To nie do końca prawda, bo media są przekonane (potwierdza to wiele różnych źródeł), że smartfon istnieje i być może właśnie jutro zostanie zaprezentowany dziennikarzom.

Swoją drogą to dziwne, że Facebook jeszcze nie ma własnego telefonu. Byłby to świetny zabieg z marketingowego punktu widzenia. Przede wszystkim konta na portalu ma ponad miliard osób, a część z nich nie może żyć bez Facebooka, więc z pewnością kupiłaby taki telefon. Z drugiej strony taki smartfon miałby na pewno odpowiednio skrojone oprogramowanie, które pozwoliłoby wyświetlać reklamy (co obecnie sprawia portalowi wielką trudność) i zwiększyło zyski portalu.

Czy doniesienia są prawdziwe, przekonamy się jutro. Być może zostanie tam również pokazany nowy Facebook Messenger dla iPada.

Źródło: Techcrunch.com

You may also like...