Podwójna kamera Galaxy Note 8 z optycznym zoomem?

Najnowsze doniesienia sugerują, że Samsung Galaxy Note 8 może dostać podwójną tylny aparat fotograficzny. Będzie on wyposażony również w 3-krotny zoom optyczny.

Coraz więcej producentów smartfonów wyposaża swe modele w podwójne moduły tylnych aparatów fotograficznych. Dzięki temu uzyskiwana jest lepsza jakość wykonywanych zdjęć. A to pozwala coraz bardziej zacierać granicę pomiędzy smartfonami oraz aparatami fotograficznymi.

Samsung również planuje wyposażyć swój sprzęt w podwójną kamerę i jest spora szansa na to, że dostanie ją Galaxy Note 8. Producent rozważał już instalację tego elementu w Galaxy S8, lecz zrezygnował z tego pomysłu ze względu na koszty. Teraz chce zrealizować go w nowym biznesowym flagowcu.

Eksperci sugerują, że nowy model dostanie podwójną kamerę składającą się 12 Mpix oraz 13 Mpix sensora. Pierwszy nich będzie miał szerokokątny obiektyw, natomiast drugi teleobiektyw posiadający 3-krotny zoom optyczny.

Na razie to oczywiście tylko spekulacje, ale biorąc pod uwagę ilu producentów zdecydowało się na podwójne kamery w swych smartfonach, Samsung również musi iść w tym kierunku. Takie wyposażenie mają już bowiem telefony Huawei, Oppo oraz Vivo.

Badania CounterPoint Research wskazują, że w pierwszym kwartale tego roku, to właśnie one sprzedawały się najlepiej. Dlatego kolejni producenci również będą wyposażać sprzęt w podwójne kamery. Cieszą się z tego rzecz jasna producenci, tacy jak Samsung Electro-Mechanics i LG Innotek, którzy już zaobserwowali 100-procentowy wzrost sprzedaży podwójnych kamer.

Z kolei japońska firma badawcza Techno Systems Research szacuje, że udział smartfonów z podwójnymi kamerami w rynku wzrośnie z 5% w 2016 roku, do 34% w 2020 roku.

Galaxy Note 8

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *