Galaxy Note FE nową nazwą dla Galaxy Note 7

Samsung za chwilę ponownie wprowadzi na rynek model Galaxy Note 7. Będzie go jednak sprzedawać pod nowym szyldem Galaxy Note FE.

W niedalekiej przyszłości koreański gigant ponownie wprowadzi do sprzedaży model Galaxy Note 7. Przypomnę, że z powodu problemów z baterią powodujących samozapłon, urządzenie zostało dwukrotnie wycofane z rynku.

Producent uznał jednak, że pozbycie się 3 mln wyprodukowanych urządzeń byłoby zbyt kosztowne, dlatego ponownie wprowadzi do go sprzedaży. Tym razem będzie oferowany jako urządzenie fabrycznie odświeżane, czyli tzw. refurbished. Samsung wymienił w nim baterię na w pełni bezpieczną o nieco mniejszej pojemności oraz zainstalował Androida 7.0 Nougat.

Firma nie chce jednak sprzedawać smartfona pod tą samą nazwą, gdyż może się to klientom źle kojarzyć. Mówiło się więc, że pojawi się jako Galaxy Note 7R, gdzie R oznaczałoby refurbished. Najnowsze doniesienia z Korei sugerują jednak, że nazwa będzie inna i brzmi Galaxy Note FE.

Nie wiadomo na razie co oznaczają słowa FE, ale nieoficjalnie sugeruje się, że oznacza to Fan Edition. To sugerowałoby, że Samsung kieruje swój telefon przede wszystkim do najbardziej zapalonych fanów marki. Osób, którym nie przeszkadza ubiegłoroczny skandal związany z tym produktem.

Galaxy Note FE w sprzedaży pojawić ma się w czerwcu, choć nie jest to jeszcze ostateczny termin. Cena jak już wcześniej informowałem, może być o 250 dolarów niższa od początkowej.

Galaxy Note 7

Źródło: Etnews.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *