Kamera monitoringu Arlo Pro 3 nagra włamywacza w najdrobniejszych szczegółach

Arlo zaprezentowało kolejną generację systemu monitoringu. Najnowsza kamera Arlo Pro 3 rejestruje obraz w rozdzielczości 2K HDR, a dodatkowo posiada wbudowany reflektor oświetlający teren.

W dzisiejszych czasach warto posiadać system monitoringu, który ochroni naszą własność przed włamywaczami. Nowoczesne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa oferują coraz więcej funkcji, które nie tylko pozwolą zarejestrować włamanie. Mają też wiele innych przydatnych opcji.

Jednym z najbardziej znanych producentów systemów ochrony domu jest firma Arlo, która właśnie pokazała nową kamerę monitoringu. Model Arlo Pro 3 jest już trzecią generacją tego produktu i doczekał się znacznych usprawnień w porównaniu do poprzednika. Potrafi bowiem rejestrować obraz w rozdzielczości 2K oraz wspiera HDR. Wyższa rozdzielczość oznacza bardziej szczegółowy obraz, zaś HDR zwiększa ilość detali jasno oświetlonych oraz ciemnych miejscach. Dzięki temu zyskamy więcej informacji, pozwalających łatwiej zidentyfikować włamywacza, np., po tatuażu, charakterystycznym zegarku itp.

Nowe możliwości Arlo Pro 3

Arlo Pro 3

Zwiększono też pole widzenia kamery, które obecnie wynosi 160 stopni, a więc w kadrze znajduje się dużo większy obszar. Dzięki temu możemy zmniejszyć liczbę kamer instalowanych w danym pomieszczeniu.

Producent dodatkowo poprawił jakość dźwięku. Kamera posiada bowiem mikrofon oraz głośnik, umożliwiający dwukierunkową komunikację. W ten sposób możemy nie tylko zagadać do zwierzaka, który został sam w domu. Pozwala to również ostrzec włamywacza, że jest nagrywany i w ten sposób zniechęcić go do kradzieży. Jakby tego było mało, kamera po wykryciu ruchu, sama automatycznie ustawia się na ruszający się obiektu.

Arlo Pro 3

Arlo Pro 3 odporna jest na warunki pogodowe oraz niskie temperatury, więc można ją instalować na zewnątrz pomieszczeń. Wspiera też Apple HomeKit, Amazon Alexę oraz Google Assistant, co pozwala sterować nimi za pomocą komend głosowych. Plusem jest też inteligentna syrena, a także pojemna bateria, dzięki czemu instalacja produktu staje się znacznie łatwiejsza.

W USA kamera kosztuje 200 dolarów, natomiast za 500 dolarów dostaniemy zestaw dwóch kamer oraz Smart Huba, który połączy je z domową siecią. W pakiecie jest jeszcze 3-miesięczny darmowy dostęp do usługi Arlo Smart, oferującej m.in., 30-dniowe przechowywanie nagrań w chmurze. Wkrótce poznamy polskie ceny nowego produktu.

Źródło

You may also like...