Dwuekranowa Nubia Z20 trafi do Europy już w przyszłym miesiącu

14 października możemy spodziewać się rynkowego debiutu smartfona Nubia Z20. Jest to wyjątkowo interesujący model ze względu na obecność aż dwóch wyświetlaczy.

Chińscy producenci urządzeń mobilnych po raz kolejny zaskoczą nas zastosowanymi rozwiązaniami. Nubia Technology w przyszłym miesiącu planuje bowiem wprowadzenie do sprzedaży swego najnowszego, niezwykle interesującego produktu. Model Nubia Z20 posiada bowiem wbudowane dwa wyświetlacze, znajdujące się na przednim oraz tylnym panelu obudowy.

Taka konstrukcja sprzętu wymusiła zupełnie nowe podejście do robienia selfie. Smartfon nie posiada przedniej kamery, więc producent nie musiał szpecić wyświetlacza brzydkim notchem. Do selfie oraz wideorozmów służy bowiem tylna kamera znajdująca się tuż nad dodatkowym wyświetlaczem. To właśnie w nim użytkownik widzi swą osobę, gdy chce wykonać zdjęcie.

Nubia Z20 to dwa ekrany i jeden aparat

Tylny ekran o przekątnej 5,1″ i rozdzielczości Full HD+ ma jednak znacznie więcej zastosowań. Nie służy wyłącznie do robienia selfie. Posiada funkcję Always On, a więc przez cały czas prezentuje nam zegar, powiadomienia, stan baterii itp. Może również przydać się graczom, pełniąc funkcję dodatkowego kontrolera dotykowego.

Nubia Z20

Nubia Z20 posiada też przedni ekran 6,42″ o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Natomiast pod maską pracuje najmocniejszy obecnie procesor Qualcomma, czyli Snapdragon 855 Plus. Producent zestawił go z 8 GB RAM oraz 128 GB wewnętrznej pamięci.

Tylny i równocześnie jedyny aparat jest z kolei potrójny. Składa się z 48 MP głównego sensora oraz 16 MP matrycy z szerokokątną soczewką, plus 8 MP obiektywu z 3-krotnym zoomem. Taka konfiguracja pozwala nagrywać wideo w 8K z 10-bitowym HDR10. Gwarantuje też znacznie lepszą jakość zdjęć wykonywanych przy słabym oświetleniu. Nagrywanie w 8K można jednak na razie traktować tylko jako ciekawostkę, gdyż osiągana przy tej rozdzielczości płynność obrazu to zaledwie 15 fps. Przy 4K mamy natomiast aż 60 fps, zaś maksymalna prędkość nagrywania przy 720p wynosi aż 1920 klatek.

Nubia Z20

Dodatkowo otrzymujemy też dźwięk w standardzie DTS HD, zaś zasilająca sprzęt bateria ma pojemność 4000 mAh i współpracuje z 27 W ładowarką.

Smartfon pojawi się w Europie już 14 października, choć na dzień dzisiejszy nie wiemy ile trzeba będzie za niego zapłacić.

Źródło

You may also like...