Keanu Reeves potwierdził czwartą część kultowej serii Matrix

Amerykański aktor Keanu Reeves potwierdził plany nakręcenia filmu Matrix 4. Prace nad nową odsłoną kultowej serii ruszą w przyszłym roku.

Matrix to bez dwóch zdań jeden z najbardziej znanych filmów, który na stałe zapisał się na kartach historii kinematrografii. Historia przedstawiona przez rodzeństwo Wachowskich była niewątpliwie bardzo wciągająca. A do jej opowiedzenia wykorzystano zupełnie nową technikę filmowania, pozwalającą tworzyć niezwykle efektowne sceny.

Dotychczas powstały trzy części filmu i można było sądzić, że producenci pozostaną przy trylogii. Ostatnio jednak coś się zaczęło wokół tej produkcji dziać. W zeszłym roku zapowiedziano zremasterowaną wersję pierwszej odsłony w rozdzielczości 4K, wydaną na nośniku Blu-ray. A teraz oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie prac nad czwartą częścią filmowej serii.

Mówiło się o tym już od kilku miesięcy, a przecieki sugerowały restart serii z zupełnie nowym aktorem. Zamiast Keanu Reeves, w rolę Neo miał wcielić się Michael B. Jordan. Okazuje się jednak że wytwórnia Warner Bros. zmieniła zdanie i nie będzie restartować serii, tym bardziej że, ostatnie restarty nie wychodzą zbyt dobrze. Zamiast tego powstanie Matrix 4.

Co ważne, w głównych rolach Neo oraz Trinity ponownie ujrzymy Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. Natomiast za scenariusz oraz reżyserię odpowiadać będzie Lana Wachowski. Scenariusz nowej produkcji już powstaje, a w jego tworzeniu pomagają David Mitchell i Aleksandar Hemon. Na chwilę obecną niewiele natomiast wiadomo o postaci Morfeusza. Sam bohater zapewne pojawi się w filmie, ale raczej nie będzie to już Laurence Fishburne. Szefostwo wytwórni rozważa bowiem innego aktora, który wcieli się w młodego Morfeusza.

Pierwszy klaps na planie Matrix 4 usłyszymy na początku przyszłego roku. Miejmy więc nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej szczegółów na temat fabuły nowego obrazu.

Matrix 4

Źródło

You may also like...