iPhone 6s pokonał Galaxy Note 7

Dzięki czterordzeniowemu Snapdragonowi 820, Galaxy Note 7 powinien być bardzo mocnym smartfonem. Okazuje się jednak, że jego wydajność na papierze niekoniecznie przekłada się na osiągi podczas prawdziwych testów, w których okazał się gorszy od iPhone’a 6s.

iPhone 6s ma jedynie dwurdzeniowy procesor, który wyprodukowano ponad rok temu, więc zasadniczo nie powinno się od niego oczekiwać osiągów na miarę flagowców Samsunga.Tymczasem prawda jest nieco inna i w najnowszym teście wydajności, smartfon Apple pokonał Samsunga Galaxy Note 7. Zakładał on sprawdzenie obu modeli w serii przygotowanych testów. W czasie jego trwania uruchamiano m.in., gry Asphalt Airborne 8 i Angry Birds, wykonywano obróbkę tego samego pliku wideo, uruchamiano aplikacje Netflixa oraz ESPN, a także kilka innych. Aby wyniki były jak najbardziej miarodajne, każdą pętlę testu wykonano dwukrotnie.

Galaxy Note 7 pierwszą pętlę wykonał w 2 minuty i 5 sekund, natomiast drugą w 2 minuty i 50 sekund. iPhone 6s pierwsza pętla zajęła 1 minutę i 21 sekund, druga natomiast 1 minutę i 51 sekund. Warto jednak odnotować, że iPhone 6s działa w rozdzielczości zaledwie 1334 x 750 pikseli, natomiast Galaxy Note 7 w 2560 x 1440 pikseli. To dość duża różnica, lecz faktem jest że sprzęt Apple okazał się szybszy.

Niektórzy twierdzą jednak, że przegrana Samsunga może mieć związek z firmowym interfejsem TouchWiz, który mocno obciąża sprzęt.

Źródło: Youtube.comYou may also like...