Kieszonkowy komputer do pracy i multimediów; specyfikacja zadowoli użytkowników

Niegdyś komputery były duże i ciężkie. Teraz wyglądają jednak zupełnie inaczej i obecnie sprzęt taki jak Mercury EM680 może zmieścić się w dłoni, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności.

Firma Minisforum zaprezentowała właśnie kolejnego przedstawiciela rodziny Mini-PC o nazwie Mercury EM680. Świetnie nadaje się do pracy, nauki, a także jako domowe centrum multimedialne. Jego możliwości sprawiają, że jest bardzo uniwersalny. A dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje wiele miejsca i zmieści się nawet obok telewizora, pełniąc funkcję odtwarzacza filmów lub muzyki.

Mercury EM680 zmieści się w kieszeni

Największą zaletą tego sprzętu są właśnie jego rozmiary, gdyż komputer jest niewielką kostką o wymiarach 80 x 80 x 43 mm. Wydaje się więc, że tak mały gadżet nie będzie w stanie zbyt wiele zaoferować, a tymczasem jest inaczej. W kompaktowej obudowie znajdziemy całkiem przyzwoity procesor AMD Ryzen 7 6800U, współpracujący z 16 lub 32 GB pamięci RAM LPDDR5-6400. Takie połączenie zapewnia niezłą wydajność oraz umożliwia komfortową pracę z wieloma aplikacjami.

Jakby tego było mało, możemy też podłączyć SSD, który producent oferuje w wersji 512 GB lub 1 TB. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zamontować inny nośnik o pojemności nawet 2 TB, gdyż takowe również są obsługiwane. To wystarczy, by pomieścić sporo aplikacji, a także muzyki oraz filmów i seriali, które będziemy mieć pod ręką.

Komputery Mini-PC z racji małych rozmiarów, wymagają od projektantów mnóstwa pracy, by zapewnić odpowiednio wydajny system chłodzenia. W Mercury EM680 mamy więc wbudowany radiator odprowadzający ciepło generowane przez procesor i dysk, które następnie usuwa niewielki wentylator.

Jeśli chodzi o łączność, to do dyspozycji mamy szybkie WiFi 6E oraz Bluetooth 5.3. Zamontowano również kilka portów USB oraz czytnik kart pamięci. Układ graficzny Radeon RX 680M zarządza złączem HDMI 2.1, umożliwiając wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K/144 Hz.

Ile musimy zapłacić za Mercury EM680? Wbrew pozorom sprzęt nie jest aż tak drogi, jeśli wziąć pod uwagę jego możliwości. Najtańsza konfiguracja z 16 GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 512 GB kosztuje 399 dolarów, czyli 1630 zł. Za wersję z 32 GB RAM i 1 TB dyskiem musimy dać niecałe 2000 zł.

Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie na stronie producenta, gdzie można również składać zamówienia.

Mercury EM680
Źródło: Minisforum

You may also like...