Kirin 820 5G wprowadzi średnie smartfony na nowy poziom

Pierwsze benchmarki procesora Kirin 820 5G potwierdzają wysoką wydajność układu. Jest ona na poziomie topowych procesorów poprzedniej generacji.

Jeszcze kilka lat temu różnica pomiędzy topowymi smartfonami i modelami ze średniej półki, była bardzo wyraźna. Flagowe modele wyposażano w najnowsze rozwiązania technologiczne oraz najlepsze wyposażenie, co musiało swoje kosztować. Firmy dostrzegły jednak, że największe zyski przynoszą im urządzenia ze średniego segmentu. Zaczęły więc inwestować w ich rozwój, wzbogacając o technologie zarezerwowane dotąd dla najdroższych telefonów. Obecnie granica zaciera się, zaś nowe modele ze średniej półki zaczynają już dorównywać wydajnością topowym urządzeniom.

Parę dni temu Huawei zaprezentowało nowy procesor Kirin 820 5G, stworzony specjalnie dla średnich smartfonów. Układ trafił właśnie do baz danych kilku benchmarków, co pozwala nam zapoznać się z jego wydajnością, która jak się okazuje jest całkiem spora. Z danych wynika bowiem, że w teście pojedynczego rdzenia uzyskał 3490 punktów, zaś wielu rdzeni 11200 punktów.

Najciekawiej wypada jednak porównanie nowego układu z procesorami Kirin 980 oraz Snapdragon 855. Według benchmarków nowy procesor jest wydajniejszy od poprzedniej generacji flagowego procesora Huawei i dorównuje chipsetowi Qualcommu. To może oznaczać, że smartfony do których trafi najnowsze CPU, będą miały lepsze osiągi niż flagowe modele Huawei P30 oraz Mate 20.

Pierwszym smartfonem, w którym producent zastosuje nowy układ będzie Honor 30S.

Kirin 820 5G

Źródło

You may also like...