Tinder testuje animowane zdjęcia profilowe

Najpopularniejsza na rynku aplikacja randkowa Tinder, testuje nową funkcję. Firma postanowiła sprawdzić czy użytkownikom spodobają się animowane zdjęcia profilowe w formacie GIF.

Format GIF zdobywa coraz większą popularność w mobilnych komunikatorach oraz mediach społecznościowych. Ruchome obrazki można już spotkać w większości takich usług, jak Snapchat, Instagram oraz Messenger, a wkrótce pojawią się również w aplikacji Tinder.

Firma poinformowała właśnie o testach zupełnie nowej funkcji o nazwie Loops, która oferuje możliwość umieszczenia animowanego zdjęcia profilowego. Każdy posiadacz konta w tej aplikacji randkowej, może umieścić 2-sekundową animację, zamiast statycznego obrazka. Będzie ona funkcję zdjęcia profilowego i ma być odtwarzana w pętli. Firma chce, by w ten sposób użytkownicy mogli lepiej zaprezentować swą osobowość.

Nowa funkcja jest na razie w fazie testów i aktualnie mogą z niej korzystać tylko mieszkańcy Kanad i Szwecji, posiadający urządzenia na platformie iOS. Nie wiadomo kiedy opcja stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników.

Tinder

Źródło: Gotinder.com

You may also like...