Kirin 980 w najnowszym flagowcu Huawei

Koncern Huawei potwierdził, że najnowszy flagowiec Mate 20, zostanie wyposażony w procesor Kirin 980. Wskazuje na to informacja prasowa rozesłana do mediów.

Chiński koncern Huawei już jest drugim największym producentem smartfonów na świecie. Firma ma jednak znacznie większe ambicje i chce zdetronizować Samsunga. Dlatego robi wszystko, by jej sprzęt był maksymalnie atrakcyjny dla klientów.

Pod koniec zeszłego roku firma zaprezentowała własny procesor Kirin 970, który trafił do smartfonów z serii P20. Teraz chiński koncern chce nam zaoferować nową generację tego układu, którą włoży do flagowego modeli Mate 20. Wiemy już na pewno, że na jego pokładzie znajdzie się Kirin 980, a potwierdza to informacja prasowa, którą producent wysłał do mediów z Afryki Południowej.

Nowy układ ma być ośmiordzeniowy i zostanie wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A76 oraz cztery A55. Większe rdzenie przeznaczone do zadań wymagających większej mocy obliczeniowej, będą taktowane zegarem o częstotliwości 2,8 GHz.

Z nieoficjalnych doniesień wynika także, że układ będzie produkowany w procesie technologicznym 7 nm. Powinno to zapewnić mu większą wydajność oraz zredukować zużycie energii. Na jego pokładzie znajdzie się także nowa jednostka sztucznej inteligencji, która znacznie usprawni działanie funkcji wykorzystujących tę technologię.

Huawei nie zdradziło na razie kiedy zamierza zapowiedzieć model Mate 20. Nieoficjalnie mówi się jednak, że może to być październik tego roku.

Kirin 980

Źródło: Gearburn.com

You may also like...