Kluczowa funkcja Apple Watch jest dostępna w kolejnych krajach

Zwiększa się liczba państw, w których można legalnie korzystać z funkcji EKG dostępnej w Apple Watch. Są to m.in., Izrael, Kuwejt, Oman oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Wprowadzona w zeszłym roku funkcja EKG to bez wątpienia największy atut Apple Watch. Opcja potrafiąca sprawdzić pracę serca wielokrotnie udowodniła już swą przydatność i wyposażenie w nią zegarka było strzałem w dziesiątkę. Niestety opcja wciąż nie jest w wielu krajach dostępna.

Wszystko z powodu regulacji prawnych dopuszczających do użytku sprzęt z funkcjami medycznymi. Aby w danym kraju można było legalnie z niej korzystać, producent musi uzyskać niezbędne certyfikaty oraz zezwolenia. Apple oczywiście nieustannie pracuje nad ich zdobyciem i właśnie poinformowano o uzyskaniu ich w kolejnych krajach.

Funkcja EKG może teraz legalnie działać w Kolumbii, Izraelu, Kuwejcie, Omanie, Katarze oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety to wciąż kropla w morzu potrzeb, gdyż nadal jest wiele rynków, na których wspomniana opcja nie jest dostępna.

Miejmy więc nadzieję, że producent będzie szybciej zdobywał niezbędne zezwolenia, aby każdy użytkownik mógł z niej korzystać.

Apple Watch

Źródło

You may also like...