Na kolejną generację Nintendo Switch poczekamy do przyszłego roku

Szef Nintendo potwierdził, że w tym roku nie pojawi się nowa generacja konsoli Nintendo Switch. Na nowy model trzeba poczekać co najmniej do kwietnia 2023 roku.

Fani marki Nintendo z pewnością liczą na kolejny model popularnej konsoli Nintendo Switch. Obecny nieco się już zestarzał, więc przydałby się wydajniejszy sprzęt o większych możliwościach.

Nieoficjalnie mówi się, że japońska firma może pracować nad konsolą Nintendo Switch Pro lub Switch 2. Doniesienia nie są rzecz jasna wymysłem, gdyż pojawiły się w kodzie źródłowym Nvidia DLSS, który potwierdził, że prace nad nowym sprzętem już trwają. Poza tym niedawno 11 firm produkujących gry poinformowało, że współpracuje z Nintendo nad nowym dev kitem.

Niestety na nową konsolę będziemy musieli poczekać nieco dłużej niż sądzimy. Na pewno nie pojawi się na rynku w tym roku kalendarzowym. Szef japońskiego koncernu oficjalnie potwierdził bowiem, że w tym roku fiskalnym nie będzie nowego Switcha. Jako że kończy się on w marcu przyszłego roku, może to oznaczać iż najwcześniej o kolejnej konsoli usłyszymy w kwietniu 2023 roku.

Co jest powodem przełożenia premiery sprzętu na przyszły rok? To samo co dotyka wiele innych firm technologicznych, czyli problemy z dostępnością półprzewodników.

Nowa konsola bardzo by się jednak Nintendo przydała, gdyż obecny model mocno już stracił na popularności. Jego sprzedaż zmalała bowiem aż o 24%, więc spadek jest bardzo wyraźny. Gadżet już od samego początku mocno odstawał wydajnością od rywali w postaci PlayStation 5 oraz Xbox Series X. A z biegiem czasu ta różnica jest coraz wyraźniejsza. Aby utrzymać popularność sprzętu na obecnym poziomie, potrzebna jest konsola z obsługą 4K, gdyż tego właśnie oczekują klienci.

Jeżeli chcielibyście jednak teraz kupić Switcha, to w tych sklepach znajdziecie go w bardzo atrakcyjnych cenach.

Nintendo Switch

Źródło

You may also like...