Kolejne iPhone’y mają problemy z bateriami

Wygląda to, że problemy z bateriami w smartfonach Apple, które bardzo szybko się wyładowują, nie dotyczą tylko iPhone’a 6s. Użytkownicy innych modeli też zgłaszają podobne przypadki.

Od kilku miesięcy posiadacze iPhone’a 6s borykają się z problemem wadliwych baterii, które nie trzymają mocy. Użytkownicy skarżą się, że telefon wyłącza się im nawet, gdy akumulator pokazuje, że jest jeszcze naładowany w 30%.Apple przez długi czas udawało, że problemu nie ma. Ale gdy sprawa nabrała rozgłosu przyznało, że faktycznie niewielka partia baterii wyprodukowana w okresie kilku tygodni ma wadę fabryczną. Zaoferowało więc użytkownikom swego sprzętu darmową ich wymianę.

Najwyraźniej amerykański koncern mijał się z prawdą twierdząc, że wada dotyczy tylko niewielkiej partii baterii i ogranicza się wyłącznie do iPhone’a 6s. Posiadacze innych modeli również skarżą się na ten problem i występuje on m.in. w iPhonie 5s oraz iPhonie 6.Choć posiadacze tych modeli również zasypują Apple skargami, to firma uparcie je ignorowała udając, że nie ma problemu. Tak było do tej pory, ale być może wkrótce zmieni zdanie. Japońskie media donoszą bowiem, że producent przygotowuje się do rozszerzenia programu wymiany wadliwych baterii również o iPhone’a 6.

Niczego jeszcze nie potwierdzono, ale liczba skarg rośnie, więc Apple prędzej czy później będzie musiało cos z tym zrobić.

Źródło: Macotakara.jp

You may also like...