LG opatentowało składany smartfon

Dotychczas to Samsung opatentowywał kolejne pomysły na składany smartfon, ale okazuje się, że podobne projekty ma również koncern LG. W mediach pojawił się właśnie jej najnowszy patent, który został zatwierdzony 10 stycznia bieżącego roku.

Producenci smartfonów uważają najwyraźniej, że składane smartfony są przyszłością rynku urządzeń mobilnych. Pracują więc nad własnymi projektami, zamierzając jeszcze w tym roku wprowadzić do sprzedaży pierwsze produkcyjne modele.

Dotychczas w tej kategorii przodował Samsung, który ma kilka różnych patentów na tego typu urządzenia, ale nie jest on na tym polu osamotniony. Konkurencyjny koncern LG również posiada patent na podobne urządzenie. Złożono go 7 stycznia 2015 roku, a 10 stycznia bieżącego roku został oficjalnie zatwierdzony. Patent opisuje urządzenie mobilne, jednak nie ujawnia żadnych konkretów dotyczących specyfikacji technicznej. Nie wiadomo też, czy LG planuje wykorzystać tę koncepcję w produkcyjnym urządzeniu, czy też tylko zabezpiecza pomysł.

Szkice dołączone do patentu niewiele nam mówią o nowym urządzeniu. Z tego co na nich widać można odnieść wrażenie, że wyświetlacz będzie się rozkładał na kilka różnych sposobów, ale szczegółów funkcjonowania tego sprzętu możemy się jedynie domyślać. Na razie takie urządzenia nie pojawią się w sprzedaży. Ale być może za kilka lat producenci będą mieć odpowiednią technologię, która pozwoli zrealizować takie projekty.

składany smartfon

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Phonearena.com

You may also like...