Kolejne sygnały sugerują powstanie smartfona Surface Phone

Wydawało się, że przygoda Microsoftu ze smartfonami zakończyła się wraz ze śmiercią systemu Windows Mobile. Tymczasem pojawia się coraz więcej sygnałów sugerujących, że koncern chce ją kontynuować za pomocą smartfona Surface Phone.

Kilka lat temu Microsoft nawiązał współpracę z Nokią, wspólnie z którą wprowadził na rynek system Windows Phone oraz rodzinę wspierających go urządzeń mobilnych. Pomysł od początku był skazany na porażkę, gdyż firma nie byłą w stanie zapewnić tej platformie należytego wsparcia. W rezultacie sprzedano jedynie nieco ponad 100 mln tych telefonów. A gigant z Redmond niedawno oficjalnie ogłosił śmierć mobilnej wersji okienek.

Mówi się jednak, że firma Billa Gates’a nie kończy jednak definitywnie ze smartfonami. Ponoć nadal planuje wprowadzić na rynek urządzenie o nazwie Surface Phone, które miałoby działać na nowym systemie o nazwie Andromeda OS. Wspomina się o nim już od jakiegoś czasu, lecz na razie nie ma żadnych konkretów, poza kilkoma patentami oraz odniesieniami do tego modelu w SDK.

Teraz jednak pojawił się kolejny sygnał wskazujący, że smartfon może faktyczni powstawać. Jest nim gra Miami Street, tworzona przez Electric Square i Microsoft Studios. To wyścigi, które pierwotnie nazywały się Forza Cart i mają pojawić się na platformę Windows 10 oraz Android. W kodzie tej gry odnaleziono metadane, wspominające właśnie o systemie Andromeda OS.

Naturalnie na razie to wciąż spekulacje, gdyż Microsoft wciąż oficjalnie nie potwierdził, że pracuje nad nowym smartfonem. Rynek urządzeń mobilnych jest jednak wart ogromne pieniądze, więc byłoby dziwne, gdyby amerykański koncern nie próbował na tym skorzystać.

Surface Phone

Surface Phone

Źródło: Microsoft.com

You may also like...