Specjalna wersja Galaxy Note 9 może dostać więcej pamięci

Nieoficjalnie mówi się, że podstawowa wersja Galaxy Note 9 może zaoferować 6 GB RAM i 64 GB pamięci użytkowej. Źródło przecieków sugeruje jednak, że producent szykuje specjalną wersję przeznaczoną dla Chin, która będzie mieć znacznie więcej pamięci.

Samsung wydaje się na razie nie podążać śladem innych firm i ogranicza ilość pamięci w swych smartfonach. Choć rywale instalują już w swym sprzęcie po 8 GB RAM, to koreański koncern trzyma się swej obecnej strategii, oferując najwyżej 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej.

Takie parametry mogłyby jednak zmniejszyć zainteresowanie na rynku chińskim, który jest niezwykle istotny dla koreańskiego giganta. Konkurencja oferuje znacznie lepsze parametry swego sprzętu. Ice Universe, jedno ze znanych źródeł przecieków twierdzi więc, że Samsung przygotowuje specjalną wersję nowego smartfona przeznaczoną na tamtejszy rynek. Jego zdaniem ten wariant będzie oferował nie tylko 8 GB RAM, ale też aż 512 GB pamięci flash, czyli dwukrotnie więcej niż w najdroższej wersji Galaxy S9.

Wiemy za to na pewno, że oprócz różnic w ilości pamięci, nowy smartfon będzie też mieć inne procesory. W amerykańskiej wersji pojawi się Snapdragon 845, natomiast pozostałe wersje dostaną Exynosa 9810. Co ciekawe, najnowszy benchmark sugeruje, że autorski układ Samsuga będzie nieco szybszy</a> od procesora Qualcomma.

Oczywiście na razie powyższe informacje o wersji z większą ilością pamięci to tylko plotki. Mówi się jednak, że oficjalna prezentacja Galaxy Note 9 odbędzie się już w połowie lipca, zaś w sierpniu trafi do sprzedaży. Wkrótce poznamy więc pełną specyfikację tego modelu i przekonamy się ile z tych doniesień okaże się prawdziwych.

Galaxy Note 9

Źródło: Twitter.com

You may also like...