Komputer IBM będzie doradzał klientom

Po tym jak dwa lata temu Watson, określany mianem najbardziej inteligentnego komputera na świecie, pokonał w turnieju Jeoparty Kena Jenningsa, niewiele się o nim mówiło. Nie oznacza to jednak, że maszyna poszła na emeryturę.

Wręcz przeciwnie, komputer skonstruowany przez inżynierów z IBM, został przydzielony do centrum obsługi klienta Watson Engagement Advisor, gdzie będzie odpowiadał na pytania klientów, a także doradzał im w sprawie produktów i usług.

Oprogramowanie Sztucznej Inteligencji zarządzające pracą maszyny jest na tyle inteligentne, że jak podkreśla IBM, Watson mógłby przejąć obowiązki wykonywane obecnie przez ludzi. Na przykład pełniłby rolę doradcy w banku, pomagając klientom wybrać rodzaj konta w zależności od ich aktualnej sytuacji finansowej oraz potrzeb. I zapewne wkrótce będzie to robił, ponieważ jak donosi Forbes, ANZ Bank oraz Nielsen podpisały już odpowiednie umowy.

Jako pracownik obsługi klienta Watson, na pewno spisze się nie gorzej od ludzi. A poza tym wszelkie wyzwiska, które w tej pracy zdarzają się nagminnie, nie zrobią na nim żadnego wrażenia.

Źródło: Forbes.com

You may also like...