Koncepcyjny elektryk Decathlon Magic Bike ma automatyczną przerzutkę i 90 km zasięgu

Decathlon pokazał koncepcyjny rower elektryczny Decathlon Magic Bike, zaprojektowany do miasta. Pojazd ma 90 km zasięgu, automatyczną przerzutkę oraz wbudowany alarm antykradzieżowy.

Decathlon powoli staje się jednym z większych producentów rowerów elektrycznych, gdyż firma coraz częściej prezentuje nowe modele. Właśnie zaprezentowała kolejny jednoślad o nazwie Magic Bike, choć akurat tego modelu nie kupimy zbyt szybko, gdyż na razie jest to tylko koncept. Projekt jest jednak niezwykle interesujący i posiada kilka ciekawych rozwiązań.

Rower zaprojektowano przede wszystkim dla osób dojeżdżających do pracy, które chcą się tam dostać szybko i wygodnie. Wyposażono go więc w elektryczny silnik, mogący zapewnić wspomaganie jazdy do prędkości 25 km/h. Projektanci zadbali też o zasięg jednośladu, umożliwiając zainstalowanie trzech pakietów baterii, umożliwiających pokonanie maksymalnego dystansu 90 km. A dzięki zintegrowaniu ładowarki z ramą roweru, nie musimy nosić jej ze sobą w torbie.

Decathlon Magic Bike przyszłością rowerów elektrycznych

Zastosowano tu również ciekawy system hamowania, w postaci pojedynczego hamulca z podziałem siły hamowania w stosunku 60 do 40 na przednie i tylne koło. Według konstruktorów takie rozwiązanie jest łatwiejsze w użyciu i skuteczniejsze od dwóch niezależnych hamulców. Użytecznym wyposażeniem jest także dostęp do jednośladu, działający zbliżeniowo. Automatycznie odblokowuje pojazd, gdy wykryje znajdujący się w pobliżu kluczyk lub smartfon.

Równie ciekawym elementem jest podpórka wyposażona w system alarmowy, który aktywuje się, gdy osoba niepowołana spróbuje przestawić rower. Wygodnym rozwiązaniem może być także automatyczna przerzutka, która samodzielnie dobierze odpowiednie przełożenie do warunków jazdy.

Jednoślad posiada oczywiście wbudowane oświetlenie LED, które pełni funkcję przedniego i tylnego światła. Nie ogranicza się jednak tylko do tego, gdyż w rączkach kierownicy także zamontowano LED’y, które pełnią funkcję kierunkowskazów. Dzięki nim użytkownik może sygnalizować manewr skrętu, co z pewnością znacznie podniesie jego bezpieczeństwo na drodze.

Oczywiście nie zapomniano też o funkcjonalności, dlatego do Magic Bike dołączono również bagażniki i sakwy ułatwiające przewożenie bagażu.

Niestety, jak już wspomniałem, jest to tylko koncept, więc nie wiadomo czy jednoślad kiedykolwiek trafi do produkcji.

Magic Bike

Źródło

You may also like...