Sony kończy z produkcją kartidży dla PS Vita

Sony powoli realizuje plan zakończenia wspierania przenośnej konsolki PS Vita. Japoński koncern właśnie ogłosił, że zaprzestaje produkcji fizycznych gier wydawanych na kartridżach.

PS Vita było jedną z najciekawszych konsolek przenośnych, która skutecznie rywalizowała z Nintendo DS. Niestety Sony już jakiś czas temu porzuciło ten sprzęt i nie planuje następcy, więc jego żywot powoli zaczyna dobiegać końca.

Kolejnym krokiem do uśmiercenia popularnego handhelda jest rezygnacja z produkcji gier na fizycznym nośniku, mianowicie kartridżach, tzw. Vita GameCard. Początkowo były to jedynie medialne doniesienia, lecz japoński koncern oficjalnie je potwierdził, więc jest to wiadomość prawdziwa.

Należy jednak zaznaczyć, że powyższa informacja dotyczy tylko gier na kartridżach i nie ma nic wspólnego z oprogramowaniem dla tej konsolki. Dla osób preferujących fizyczne kopie gier, które nie wierzą w cyfrowe systemy dystrybucji i wolą mieć namacalny dowód własności, nie jest to jednak dobra wiadomość. Jeszcze jedną korzyścią fizycznych kopii gier jest ich cena. Jak każdy produkt, można nimi handlować, więc gracze mogli kupować używane egzemplarze w bardzo atrakcyjnych cenach. Tymczasem ceny tytułów dostępnych w cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem PSN ustala Sony, więc nie jest już tak tanio.

Zakończenie produkcji fizycznych kopii gier nastąpi w fiskalnym roku 2018, który kończy się 31 marca 2019 roku.

PS Vita

Źródło: Kotaku.com

You may also like...