Microsoft pracuje nad tanim rywalem iPada

Microsoftowi nie wyszło wprawdzie ze smartfonami, ale nieźle radzi sobie polu tabletów. Koncern zamierza jednak zdobyć więcej klientów w tym sektorze rynku, planuje więc stworzyć tani model Surface, który byłby rywalem dla iPada.

Wprawdzie w ostatnich latach nastąpił znaczny spadek popularności tabletów, ale kilka firm nadal utrzymuje się w tym sektorze rynku. Należą do nich m.in., Apple i Microsoft. Ten ostatni całkiem dobrze wstrzelił się w potrzeby klientów z produktami z rodziny Surface.

Są to jednak są to urządzenia premium, skierowane do bardziej majętnego klienta i koncern chciałby mieć w swej ofercie coś tańszego. Zamierza więc stworzyć zupełnie nowe urządzenie, które będzie mniejszą oraz tańszą wersją Surface Pro i będzie mogło rywalizować z iPadem. Nowy sprzęt powstaje od zera i otrzyma elegancką stylistykę z zaokrąglonymi rogami. Będzie też o 20 procent lżejszy od Surface Pro, zaoferujee 10-calowy ekran dotykowy, złącze USB-C, a także system Windows 10 Pro.

Tablet będzie posiadał także procesor Intela oraz opcjonalny modem LTE, zapewniający szybkie połączenie z internetem. Podpórka zostanie wprawdzie zachowana, ale w zestawie nie będzie już klawiatury czy rysika, Jego cena wynieść ma około 400 dolarów.

Microsoft nie ujawnia na razie kiedy nowy tablet trafi na sklepowe półki. Trudno też powiedzieć cokolwiek na temat reszty specyfikacji, a szczególnie pojemności baterii.

Surface

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...