HTC tworzy smartfon z technologią blockchain

Tajwański koncern HTC pracuje nad zupełnie nowym smartfonem o nazwie Exodus. Nie będzie to jednak zwyczajny telefon z Androidem, lecz urządzenie wyposażone w technologię blockchain.

Parę dni temu informowałem o ostatecznej specyfikacji Finney, pierwszego smartfona wyposażonego w technologię blockchain. Nie będzie to jednak jedyne tego typu urządzenie, które w niedalekiej przyszłości pojawi się na rynku. Podobny sprzęt zapowiada bowiem firma HTC.

Tajwański koncern pracuje obecnie nad nowym smartfonem o nazwie Exodus, który zostanie wyposażony w najbardziej interesującą obecnie technologię. Do współpracy przy jego tworzeniu zaproszono samego Phila Chena. Jest to doświadczony inżynier odpowiedzialny za gogle VR o nazwie HTC Vive, wprowadzone na rynek jakiś czas temu. Specjalista zajmie się nadzorem nad wszystkimi inicjatywami dotyczącymi tejże technologii oraz kryptowalut, powiązanymi z nowym sprzętem.

To nie wszystko, gdyż projekt HTC nie ogranicza się tylko do stworzenia samego smartfona z Androidem. Firma chce bowiem opracować również natywną sieć blockchain, w której wszystkie urządzenia będą pełnić funkcję węzłów, umożliwiając jego posiadaczom m.in., handel kryptowalutami. Smartfon obsługiwać ma bowiem takie rodzaje cyfrowego pieniądza, jak Bitcoiny, Ethereum oraz wiele innych.

Na razie Exodus nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, więc nie wiemy kiedy pojawi się na rynku. Niewiadomą pozostaje także jego specyfikacja techniczna oraz cena.

blockchain

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...