YouTube zapewni więcej prywatności

Portal YouTube wprowadzi wkrótce nowy tryb przeglądania strony, który uchroni nas przed zalewem rekomendowanych filmów. Tryb Incognito, pozwoli nam pozbyć się wszystkich rekomendacji i w spokoju przeglądać zasoby portalu.

Kluczową wadą portalu YouTube są rekomendowane filmy. Wystarczy, że zainteresuje nas jakaś tematyka, a wówczas algorytmy portalu to podchwycą i będą nas zasypywać zbliżonymi tematycznie treściami. Nie podoba się to wielu użytkownikom, ale na szczęście już wkrótce będzie można się od tego uwolnić.

Portal wprowadzi bowiem nowy tryb przeglądania strony, który pozwoli pozbyć się rekomendacji. Będzie to tryb Incognito, doskonale znany m.in., z przeglądarki Chrome, który zaoferuje użytkownikom więcej prywatności. Oczywiście obecnie użytkownicy portalu także mogą włączyć tryb prywatności. Funkcja jest jednak głęboko zakopana w ustawieniach konta i nie każdemu chce się w nich grzebać by obejrzeć przypadkowy film.

W przypadku Androida, wybranie trybu prywatności, będzie się sprowadzało do wyciągnięcia ustawień konta i kliknięcia odpowiedniej ikony. Gdy zostanie aktywowany, po opuszczeniu portalu, historia oglądanych przez nas filmów zostanie skasowana. A to oznacza, że nasze preferencje nie zostaną nigdzie zapisane i nie będzie więcej rekomendacji innych wideo.

Aktualnie nowa opcja jest testowana i nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

YouTube

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...