Verizon uruchomi wkrótce sieć 5G

Amerykański operator Verizon przymierza się do uruchomienia w USA, najnowszej generacji sieci mobilnej zaprojektowanej do przesyłania dużej ilości danych. Na początku, sieć 5G ruszy w Los Angeles.

Już niebawem czeka nas spora rewolucja na rynku mobilnych usług, gdyż wkrótce ruszy sieć 5G. To całkowicie nowa generacja technologii bezprzewodowej transmisji danych, która pozwoli przesyłać informacje ze znacznie większą prędkością. Dzięki temu będzie można korzystać z mobilnej telewizji, platform streamingowych oferujących filmy 4K oraz mnóstwa innych usług.

Wielu operatorów już zapowiedziało rychłe uruchomienie nowej sieci, a jednym z nich jest amerykański Verizon. Firma potwierdziła, że jej sieć 5G wystartuje już w czwartym kwartale tego roku. I początkowo będzie obejmować swym zasięgiem obszar miasta Los Angeles. Nie będzie to jeszcze w pełni działająca sieć komórkowa, lecz jedynie bezprzewodowy internet wykorzystujący nową technologię, działający w oparciu o hotspoty 5G.

Oczywiście na razie będą to tylko testy, zaś sama sieć dla użytkowników jeszcze przez jakiś czas do niczego się nie przyda. To dlatego, że na razie nie ma na rynku smartfonów zdolnych do wykorzystania nowego standardu. Takie urządzenia pojawią się bowiem w sprzedaży dopiero w przyszłym roku, a nad odpowiednią technologią pracuje już m.in., Samsung oraz Apple.

sieć 5G

Źródło: Verizon.com

You may also like...