Koniec wypranych kolorów w Galaxy S24; Samsung wypuszcza aktualizację

Użytkownicy Samsungów Galaxy S24 nie będą już mieli powodów do narzekania na wyprane kolory. Producent udostępnił aktualizację, dzięki której użytkownik może samodzielnie je dopasować.

Smartfony Samsunga z serii Galaxy S24 mają sporo wad, na które narzekają ich użytkownicy, a część dotyczy wyświetlaczy. Informowałem już wcześniej, że posiadacze narzekają na jakość wyświetlaczy oraz pojawiające się na nich paski. Nie jest to bynajmniej jedyny problem tego modelu, gdyż od jego premiery skarżono się również na wyprane kolory.

Na Reddicie znaleźć można sporo wpisów dotyczących tego problemu. Posiadacze smartfonów twierdzą bowiem, że nasycenie kolorów jest bardzo słabe i prezentowany obraz wygląda jak wyprany. Z komentarzy wynika również, że pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 jest na poziomie zaledwie 86%, zamiast 100%, jak firma twierdzi w materiałach reklamowych.

Na szczęście producent właśnie go rozwiązał, wypuszczając aktualizację, która dodaje dodatkowe opcje dostrojenia wyświetlacza. Na oficjalnym blogu Samsunga możemy przeczytać, że aktualizacja dodaje w ustawieniach zaawansowanych możliwość regulacji wartości RGB balansu bieli ekranu. Ponadto pojawił się nowy suwak, który pozwala uzyskać bardziej nasycone kolory.

Galaxy S24
Źródło: Samsung

Dystrybucja aktualizacji już się rozpoczęła, jednak trzeba pamiętać, że producent wprowadza ją na poszczególne rynki etapami. Trzeba więc będzie poczekać, aż pojawi się u każdego użytkownika. Dodam jeszcze, że wspomniana aktualizacja nie tylko zajmuje się problemem wypranych kolorów. Poprawia także obsługę głównego aparatu, skupiając się głównie na funkcji zoom, trybu portretowego, fotografii nocnej oraz nagrywania wideo.

Gdybyście chcieli kupić sobie któryś z modeli serii Galaxy S24, to ich ceny w polskich sklepach sprawdzicie na tej stronie. #reklama

You may also like...