Pierwsza wersja systemu Android 15 zadebiutuje już jutro

Jutro Google udostępni pierwszą poglądową wersję systemu Android 15, adresowaną do deweloperów. Będzie można ją zainstalować na smartfonach i tabletach z serii Pixel.

Oficjalna premiera systemu Android 15, jak zwykle odbędzie się dopiero pod koniec roku. Niebawem poznamy go jednak znacznie bliżej, a także dowiemy się jakie funkcje zaoferuje użytkownikom. Jeden z pracowników Google potwierdził bowiem, że już w czwartek odbędzie się premiera pierwszej poglądowej wersji platformy, przeznaczonej dla deweloperów.

Pierwsza poglądowa wersja systemu zwanego Android V (jego wewnętrzna nazwa kodowa to Vanilla Ice Cream), dostępna będzie wyłącznie dla urządzeń z rodziny Pixel. Pozwoli nam uzyskać więcej informacji, na temat zmian, jakie Google zamierza w nim wprowadzić.

A może ich być całkiem sporo, zaś jedną z nowości będzie tzw. „Przestrzeń prywatna”. To opcja o funkcjonalności zbliżonej do „Bezpiecznego Folderu” dostępnego na smartfonach Samsunga. Pozwala ukryć wybrane aplikacje i pliki w bezpiecznej przestrzeni urządzenia, chronionej oddzielnym hasłem. Ujawniono też, że Google może uniezależnić technologię NFC od aktualizacji systemu operacyjnego. Oznacz ato, że NFC będzie można aktualizować tak jak zwykłe aplikacje.

Samsung oczywiście także przygotuje nowe funkcje dla własnej nakładki systemu operacyjnego. Według przecieków, pierwsza beta One UI 7.0 pojawi się już w trzecim kwartale bieżącego roku. Natomiast stabilna wersja firmowej nakładki, będzie dostępna w czwartym kwartale.

Android 15
Źródło: Google

You may also like...