Koniec z przegrzewaniem się smartfonów podczas grania; ten gadżet rozwiąże problem

Marka Red Magic zaprezentowała ciekawy gadżet, dzięki któremu zniknie problem przegrzewania się smartfonów podczas grania. Cooler 5 Pro zadba bowiem o odpowiednią ich temperaturę.

Każdy kto gra na smartfonie doskonale wie, że pracujący pod pełnym obciążeniem procesor, generuje mnóstwo ciepła, które stanowi zagrożenie dla sprzętu. Stwarza bowiem ryzyko przegrzania się, co z kolei aktywuje zabezpieczenia powodujące ograniczenie taktowania zegarów procesora, a tym samym spadek wydajności. To przekłada się na mniejszą płynność animacji.

Cooler 5 Pro zadba o temperaturę naszego smartfona

Fabryczne chłodzenie smartfonów nie są w stanie skutecznie poradzić sobie z takimi zadaniami. Na szczęście wiele firm rozumie problem i zaczyna wprowadzać na rynek zewnętrzne systemy chłodzenia, które można wykorzystać z różnymi telefonami. Jednym z najnowszych produktów należących do tej kategorii jest Cooler 5 Pro, oferowany przez markę Red Magic. Jest to zewnętrzne chłodzenie, pasujące do smartfonów z Androidem oraz iPhone’a, które zadba o bezpieczną temperaturę sprzętu.

Gadżet posiada specjalne mocowanie, dzięki któremu może współpracować z dowolnym telefonem na Androidzie. Jest też kompatybilne z technologią MagSafe, a więc za pomocą magnesu można je podpiąć do urządzeń Apple.

Cooler 5 Pro
Źródło: Red Magic

Sprzęt wyposażono w 7-łopatkowy wentylator, który rozpędza się maksymalnie do 5500 RPM, generując przy tym hałas nie większy jak 35 dB. Urządzenie nie będzie więc uciążliwe podczas pracy, a jest przy tym bardzo wydajne. Producent twierdzo bowiem, że może szybko obniżyć temperaturę telefonu do bezpiecznej wartości oraz utrzymać ją na stabilnym poziomie nawet podczas długich sesji. Jest więc idealne dla osób, które spędzają dużo czasu na graniu.

Firma twierdzi również, że pracą gadżetu zarządza sztuczna inteligencja, która dostosowuje wydajność chłodzenia do temperatury urządzenia. Niestety ta funkcja działa tylko na Androidzie, gdyż obsługuje ją specjalna aplikacja stworzona dla systemu Google. Właściciele iPhone’a nie mogą więc korzystać z automatycznej regulacji temperatury.

Cooler 5 Pro
Źródło: Red Magic

Niestety minusem Cooler 5 Pro, jest brak własnej baterii. Za każdym razem musimy więc podłączać gadżet do telefonu, co wiąże się ze skróceniem czasu jego działania lub zewnętrznej ładowarki.

Red Magic Cooler 5 Pro dostępny będzie na stronie producenta w cenie 64 euro, wraz z mocującym klipsem. Można też kupić gadżet bez mocowania, jeśli zamierzacie używać go z iPhonem. Wówczas zapłacicie tylko 59 euro. Urządzenie pojawi się w sprzedaży już 15 kwietnia.

You may also like...