Korea Północna oskarżana o atak WannaCry

Brytyjskie Ministerstwo Bezpieczeństwa twierdzi, że za atakiem ransomware WannaCry, stoi Korea Północna. Tak ponoć wskazuje śledztwo brytyjskiego wywiadu.

Kilka miesięcy temu, miał miejsce groźny cyberatak przeprowadzony przy pomocy ransomware o nazwie WannaCry. W jego wyniki mocno ucierpiała brytyjska służba zdrowia, której komputery zostały zablokowane, a lekarze stracili dostęp do danych pacjentów. Sprawa była na tyle poważna, że tamtejszy rząd postanowił przeprowadzić śledztwo i znaleźć sprawców ataku.

Ben Wallace, brytyjski Minister Bezpieczeństwa, w wywiadzie radiowym powiedział, że za atakiem stoi Korea Północna. Nie chciał jednak podać żadnych szczegółów twierdząc jedynie, że jest to niemal pewne.

Warto dodać, ze Wallace nie jest w tej opinii osamotniony. Kilka dni temu podobna wypowiedź w sprawie ataku WannaCry padła z ust Brada Smitha, prezesa Microsoftu. Jego zdaniem odpowiedzialność za atak ponosi Korea Północna, która wykorzystała cyberbroń skradzioną amerykańskiej agencji NSA.

Pjongjang rzecz jasna całkowicie odrzuca te zarzuty, nazywając je absurdalnymi.

WannaCry

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...