Lamborghini Huracan najszybszą kamerą wideo świata

Co zrobić, jeśli chcemy sfilmować szybki samochód? Bierzemy inny szybki samochód Lamborghini Huracan, a następnie wyposażamy go w odpowiednie kamery. Tak powstało Lamborghini Huracam, będące najszybszą kamerą świata, wartą ponad 800 tys. dolarów.

W programach motoryzacyjnych bardzo często widujemy filmy przedstawiające jazdę szybkimi samochodami. Ich filmowanie nie jest proste, gdyż wymaga zwykle śmigłowca samochodu oraz bardzo kosztownych kamer. Firma Incline Dynamic Outlet postanowiła połączyć jedno z drugim, wykorzystując sportowe Lamborghini Huracan.

Incline Dynamic Outlet to przedsiębiorstwo specjalizujące się w filmowaniu z powietrza oraz projektowaniu zaawansowanych gimbali. Pewnego dnia jej szefostwo wpadło na pomysł stworzenia idealnego narzędzia do filmowania szybkich samochodów. Wzięło więc sportowe auto warte 200 tys. dolarów i zainstalowało na nim system kamer wideo o wartości przekraczającej 600 tys. dolarów.

Prace konstrukcyjne trwały łącznie kilka miesięcy, a wykorzystano podczas nich m.in., gimbala pochodzącego od Stabilized Systems. Na aucie zainstalowano także kamerę Red Epic 8K, będącą jednym z najlepszych na świecie sprzętów do produkcji filmowej. Tak powstała najszybsza na świecie kamera wideo, wyposażona w 600-konny silnik V10 zapewniający zapierające dech w piersi przyspieszenia. Nie wiadomo ile całość waży, więc pewnie pojazd nie rozwinie katalogowych 320 km/h, ale i tak pojedzie bardzo szybko. Wystarczająco szybko, by filmować dynamiczne sceny pościgów.

Lamborghini Huracan

Źródło: Thedrive.com

You may also like...