Land Rover Defender na którego stać każdego

Firma Lego stworzyła kolejny zestaw dla entuzjastów motoryzacji. Tym razem modelem do samodzielnego złożenia jest kultowy Land Rover Defender, który do sprzedaży trafi w październiku.

Lego to zabawka nie tylko dla dzieci, gdyż wielu dorosłych zapewne także kupuje zestawy klocków do samodzielnego składania. Starsi klienci wybierają jednak najczęściej modele samochodów, których duńska firma ma w swej ofercie coraz więcej.

W lipcu pisałem o szpiegowskim Aston Martinie, który z pewnością spodoba się fanom Jamesa Bonda. Nieco wcześniej firma zaprezentowała model McLaren Senna, a miesiąc później pokazano Porsche 911 Turbo. Teraz znany producent przygotował kolejny zestaw z serii LEGO Technic, który pozwoli złożyć kultowe auto jakim jest Land Rover Defender.

Model pokazano podczas trwającego właśnie salonu samochodowego we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi już 1 października. Gadżet składa się z 2573 elementów i jest czymś więcej niż tylko modelem, który można postawić na półce. Pojazd jest bowiem w pełni funkcjonalny i stworzony z niezwykłą dbałością o detale. Wyposażono go w napęd na cztery koła z trzema dyferancjałami. Ma również w pełni niezależne zawieszenie wszystkich kół, a także działającą skrzynię biegów.

To nie wszystkie atrakcje tego gadżetu. Auto posiada również w pełni działającą wyciągarkę, otwierane skrzynie zamontowane na dachu, a także drabinkę zainstalowaną z boku.

Gadżet można już zamawiać w oficjalnym internetowym sklepie producenta. Sprzedaż rozpocznie się od 1 października, a produkt wyceniono na 199 dolarów. Cena nie jest niska, ale rekompensuje ją liczba detali oraz funkcjonalnych elementów.

Land Rover Defender

Land Rover Defender

Źródło

You may also like...