Laserowy projektor Xiaomi zapewnia niezrównaną jakość obrazu

Xiaomi wprowadza do sprzedaży najnowszy laserowy projektor Fengmi Laser TV 4K Cinema Pro. Sprzęt wyświetla obraz w jakości 4K, którego maksymalna przekątna wynosi 150″.

Kina jeszcze przez dłuższy czas nie będą funkcjonowały tak jak dawniej, więc może warto stworzyć sobie takie w domu. Potrzebujemy jedynie odpowiedniego dużej ściany i projektora. To pierwsze musicie załatwić we własnym zakresie, natomiast w przypadku drugiego elementu warto zainteresować się nowym sprzętem od Xiaomi.

Chińska firma wprowadza do sprzedaży Fengmi Laser TV 4K Cinema Pro, będący następcą ubiegłorocznego modelu. W tym produkcie wzrosła jasność obrazu, która wynosi obecnie 2400 ANSI lumenów, zaś przekątną powiększono do aż 150″. Urządzenie obsługuje też rozdzielczość 4K, co przy tak dużej powierzchni ekranu daje wyjątkowo ostry i szczegółowy obraz.

laserowy projektor

Nowy model posiada również wydajny procesor Amlogic T972 taktowany zegarem 1,8 GHz, który dodatkowo zużywa mniej energii. Co ważne, układ ten jest pierwszym, który wspiera dekodowanie wideo 8K. Procesor współpracuje również z 3 GB pamięci LPDDR4, co gwarantuje płynne działanie sprzętu. Natomiast trzy gniazda HDMI 2.0b, pozwalają podłączyć do sprzętu konsole do gier, komputery, odtwarzacze Blu-ray itp.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż jest to projektor tzw. krótkiego rzutu. Może więc znajdować się w bliskiej odległości od ściany, a i tak wyświetli obraz o maksymalnej obsługiwanej przekątnej. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż nie ma już kłopotów z montażem. Laserowe źródło światła ALPD 3.0, gwarantuje z kolei naturalną reprodukcję barw, a tym samym bardziej realistyczny obraz. Jego żywotność wynosi natomiast 25 tys. godzin, co umożliwia obejrzenie ponad 10 tys. filmów.

laserowy projektor

Dodam, że laserowy projektor pracuje na firmowym systemie FengOS, który wspiera inteligentne rozpoznawanie głosu, a więc można nim sterować za pomocą komend. Sprzęt dostaniemy na Xiaomi Youpin w przeliczeniu za 1800 dolarów.

Źródło

You may also like...