Lego opracowało klocki dla niewidomych; pomagają dzieciom uczyć się alfabetu

Duńska marka Lego wprowadza do oferty nowe klocki zaprojektowane dla niewidomych. Ich rolą jest pomaganie dzieciom oraz rodzicom w nauce liter i cyfr w alfabecie Braille’a.

Lego to bez wątpienia najpopularniejsza zabawka, chętnie kupowana na całym świecie. Klocki oferowane przez duńską firmę służą jednak nie tylko rozrywce, ale tej mają walory edukacyjne. I nie chodzi tylko o zestawy Lego Technics uczące podstaw mechaniki oraz programowania. Firma właśnie wprowadza na rynek specjalne klocki, opracowane we współpracy z organizacjami z całego świata, zrzeszającymi osoby niewidome. Nowy produkt ma na celu pomaganie niedowidzącym i niewidomym dzieciom oraz ich rodzicom, w nauce liczb i alfabetu Braille’a.

Lego pomaga niewidomym w nauce alfabetu

Klocki posiadają wypustki odpowiadające brajlowskiej wersji cyfr i liter, z wydrukowaną wersją poniższego symbolu lub litery. Firma ma nadzieję, że inicjatywa pomoże rodzicom i rodzeństwu wspólnie uczyć się alfabetu Braille’a, a pakiety będą zawierać pomysły na szereg gier edukacyjnych, w które mogą grać razem całe rodziny.

Eksperci podkreślają, że w przeciwieństwie do innych metod, nauka alfabetu Braille’a poprzez klocki może być znacznie sprawniejsza i łatwiejsza. Bawiące się wspólnie rodziny, będą znacznie szybciej poznawać znaki alfabetu, co ułatwi komunikację. Rodziny testujące nowe klocki twierdzą również, że dzięki nim mogą sobie wzajemnie zostawiać wiadomości. Nie muszą już w tym celu korzystać z nieporęcznych maszyn obsługujących język Braille’a, pożyczanych zwykle ze szkoły.

Lego
Źródło: Lego

Oferowane zestawy w wersji anglojęzycznej, przeznaczone dla dzieci w wieku 6 lat i starszych, będzie można kupić m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA, Australii, Belgii, Kanadzie i Szwajcarii. W przyszłym roku pojawią się w sprzedaży także wersje włoska, niemiecka oraz hiszpańska.

Lego
Źródło: Lego

Zestawy dostępne na brytyjskim rynku kosztują 79,99 funtów, co w przeliczeniu daje kwotę 417 zł. Oferowane są w pięciu kolorach: zielonym, białym, czerwonym, żółtym oraz niebieskim i składają się z 287 elementów. Wszystkie klocki są oczywiście w pełni kompatybilne z innymi zestawami.

Zamówienia można składać bezpośrednio na stronie producenta. Gdyby interesowały Was także inne modele klocków LEGO, to ich ceny sprawdzicie na tej stronie. #reklama.

You may also like...