Leica Cine 1 pierwszym laserowym telewizorem niemieckiej marki

Leica zapowiedziała pierwszy laserowy telewizor opracowany wspólnie z firmą Hinesee. Sprzęt będzie nazywał się Leica Cine 1 i zobaczymy go podczas wrześniowych targów IFA 2022.

Po tym jak ludzie praktycznie przestali używać aparatów fotograficznych, a ich sprzedaż spadłą niemal do zera, producenci musieli przestawić się na inną działalność. Legendarna niemiecka marka Leica, znana z produkcji świetnych, lecz bardzo drogich aparatów, nawiązała współpracę z producentami smartfonów. Oferuje im swą technologię, ale nie zamierza ograniczać ograniczać się tylko do jednej branży i planuje wejść na nowy dla siebie rynek sprzętu RTV. Wspólnie z marką Hinese pracuje bowiem nad swym pierwszym laserowym telewizorem o nazwie Leica Cine 1.

Sprzęt zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas berlińskich targów IFA 2022, które odbędą się we wrześniu bieżącego roku. Wówczas będziemy mogli poznać jego oficjalną specyfikacje techniczną. Tam też dowiemy się ile trzeba będzie za taki sprzęt zapłacić. Firma zdradzi nam również kiedy jej pierwszy odbiornik pojawi się na sklepowych półkach. A nie można wykluczyć, iż nastąpi to jeszcze w tym roku.

Dodać należy, że Hisense ma już w swej ofercie kilka laserowych telewizorów, a są to m.in., modele 120L9-Pro oraz PX1-Pro. Sprzedaje także laserowy projektor ultra krótkiego rzutu PX1-Pro, który na europejskich rynkach kosztuje 2999 euro.

Leica Cine 1
Hisense Laser TV 120L9-Pro

Źródło

You may also like...