Komputer wbudowany w sedes szalonym pomysłem pewnego youtubera

Jeden z youtuberów pokazał, że peceta można zintegrować z niemal dowolnym sprzętem domowym. Stworzył bowiem komputer wbudowany we w pełni funkcjonalny sedes.

Obudowy do pecetów potrafią przybierać przeróżne kształty i formy, zaskakując kreatywnością swych pomysłodawców. Jednym z przykładów jest modyfikacja Back to the Mod bazująca na trylogii Powrót do Przyszłości. Jej autor wbudował komputer w model samochodu DMC-12 DeLorean. Równie nietypowym pomysłem, jest obudowa Y2 Fish Tank Chassis, zintegrowana z akwarium dla rybek.

Znacznie bardziej szalony pomysł ma jednak youtuber Basically Homeless, który zdecydował się na stworzenie oryginalnego stanowiska dla gracza. Z pewnością nie raz widzieliście w internecie memy przedstawiające fotel dla gracza z wbudowaną toaletą, dzięki któremu użytkownik mógłby nie ruszać się z przed komputera. Pomysł youtubera jest wyraźnie inspirowany tymi memami, gdyż wbudował peceta we w pełni działający sedes.

sedes

Pomysłodawca wykorzystał tzw., dolnopłuk, czyli sedes zintegrowany ze zbiornikiem na wodę i to właśnie on posłużył za obudowę komputera. Projekt oczywiście wymagał odpowiedniego podejścia, aby w zbiorniku dało się bezpiecznie umieścić podzespoły, a toaleta pozostała przy tym w pełni funkcjonalna. Komputer nie jest więc zalewany wodą, tylko znajduje się w uszczelnionym pojemniku wykonanym z pleksi, który jest odpowiednio wentylowany. Dodatkowo dołożono oświetlenie RGB, które podświetla zbiornik od wewnątrz.

W środku znajduje się natomiast procesor Intel Core i7-12700, a także karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3060, więc cały zestaw świetnie nadaje się do gier. A co ważne, toaleta nadal działa, gdyż w zbiorniku znajduje się wystarczająca ilość wody na jedno spłukanie.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej, na temat tego projektu, to zapraszam do obejrzenia poniższego wideo. W trwającym 10 minut materiale autor wyjaśnia wszystkie kroki, jakie wykonał podczas budowania tej modyfikacji.

Źródło

You may also like...