Ta niezwykła obudowa pomoże schłodzić peceta w letnie upały

MetalFish zaprojektowało niezwykłą obudowę do PC, która pomoże schłodzić sprzęt w letnie upały. A równocześnie może stanowić całkiem fajną ozdobę naszego pokoju.

Każdy posiadacz niezłego komputera doskonale wie, jakim problemem dla sprzętu, a także dla samego użytkownika są letnie upały. Gdy za oknem temperatura znacznie przekracza 30 stopni Celsjusza, wówczas wiatraki pracujące w obudowie mają więcej roboty, by schłodzić rozgrzane podzespoły.

Dla użytkownika też stanowi to problem, gdyż praca przy takim sprzęcie nie należy do przyjemności. Gorące powietrze musi bowiem zostać odprowadzone z obudowy, więc pecet zmienia się w grzejnik dodatkowo podnoszący temperaturę powietrza w pomieszczeniu.

MetalFish ma niezwykły pomysł na obudowę do PC

Chińska firma MetalFish ma jednak pomysł na to jak rozwiązać problem chłodzenia komputera latem, a równocześnie oferuje ciekawą ozdobę do pokoju. Stworzyła bowiem niezwykłą obudowę do peceta, która nazywa się Y2 Fish Tank Chassis. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż jest to regularne akwarium, z którym zintegrowano komputer.

MetalFish

Obudowa ma wymiary 370 x 250 x 290 mm i mieści około 13 litrów wody, w której mogą pływać rybki. Biorąc jednak pod uwagę jak szybko ogrzeje się woda w takim pojemniku, lepiej aby były rybki tropikalne. One lubią takie temperatury, a innym mogłyby zaszkodzić.

Oczywiście nie jest to tylko zwykły zbiornik z wodą, lecz w pełni funkcjonalne akwarium. Zamontowano w nim więc pompy, filtry oraz system natleniający wodę. Na górze znajduje się natomiast pasek LED, który oświetla wnętrze zbiornika. Obudowa posiada także oddzielne oświetlenie RGB, którym można sterować za pomocą dostarczonego pilota.

MetalFish

Obudowa Y2 Fish Tank Chassis może pomieścić płyty główne Micro-ATX/Mini-ITX. Wykonano ją ze stopu aluminium o grubości 1,5 mm i wyposażono w zatokę dla 2,5″ napędu, miejsce dla dwóch 90 mm wentylatorów z przodu, 90 mm wysokości radiatora na procesor, a także karty graficznej o długości 220 mm. Zmieści się tam też niewielki zasilacz. Naturalnie nie brakuje także portów USB.

Obudowa dostępna jest w Chinach w cenie 75 dolarów.

Źródło

You may also like...