Pivot Shuttle SL lekkim i mocnym elektrykiem w trudny teren

Fani jazdy po bezdrożach mogą już zamawiać najnowszy elektryczny rower górski Pivot Shuttle SL. Jednoślad jest bardzo lekki, zaś mocny silnik gwarantuje mu niezłe osiągi.

Większość rowerów elektrycznych nigdy nie zjeżdża z chodników lub asfaltu. Fani bardziej ekstremalnych doznań mogą jednak sprawić sobie sprzęt, który w pełni zaspokoi ich potrzeby, nie rozlatując się na wybojach. Dla takich osób jest najnowszy elektryczny rower górski Pivot Shuttle SL, którego producent właśnie zaprezentował.

Dzięki ramie wykonanej w całości z włókna węglowego oraz bardzo lekkiemu napędowi (4,2 kg), jednoślad waży zaledwie 16,4 kg. Jest więc niezwykle lekki, co zapewnia bardzo dużą precyzję jazdy, zaś włóko węglowe gwarantuje odpowiednią wytrzymałość podczas szybkiej jazdy po wertepach.

Pivot Shuttle SL sprawdzi się w trudnym terenie

Zastosowany tu napęd FAZUA Ride 60 ma moc 450 W i generuje aż 60 Nm momentu obrotowego, co z pewnością przełoży się na niezłe przyspieszenia. FAZUA Ring Control zapewnia dostęp do kilku poziomów wspomagania, łącznie z trybem spaceru, ułatwiającym prowadzenie roweru.

Pivot Shuttle SL

Natomiast 430 Wh bateria wystarczy na około 4 godziny jazdy z maksymalną prędkością. Według producenta umożliwia też wspięcie się rowerem na wysokość 914 metrów. Jej ponowne naładowanie zajmuje około 3,5 godziny. Producent deklaruje, że w planach są akumulatory wydłużające zasięg, ale do sprzedaży trafią dopiero na początku przyszłego roku.

Rower posiada też komputer z ekranem LED, który informuje o aktualnej prędkości, wybranym poziomie wspomagania oraz poziomie baterii. Znajdziemy w nim również port USB-C. Za jego pomocą możemy naładować nasz smartfon, wykorzystując w ten sposób energię w baterii roweru.

Jednoślad dysponuje naturalnie hamulcami tarczowymi. Z kolei zawieszenie z przodu i z tyłu ma skok wynoszący odpowiednio 150 mm i 140 mm, co ułatwia pokonywanie przeszkód.

Pivot Shuttle SL w sprzedaży pojawi się już 15 września i będzie dostępny w kolorze niebieskim oraz zielonym. Jego ceny zaczynają się od 8299 dolarów. Zamówienia składać można na stronie producenta.

Oczywiście jeśli nie potrzebujecie takiego sprzętu i poszukujecie czegoś innego, na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli. Zapraszam też do polubienia naszego profilu na Facebooku.

Źródło

You may also like...