Lenovo Ideacentre 610s: kompaktowy pecet z własnym projektorem

Lenovo wprowadziło na rynek idealny komputer do pracy w charakterze domowego centrum multimedialnego. Model Lenovo Ideacentre 610s jest nie tylko mały, ale też posiada wbudowany projektor.

Komputery coraz częściej pełnią funkcję domowego centrum multimedialnego. Maszyny ustawiane w salonie służą jako odtwarzacz filmów, muzyki, a także konsola do gier. Producenci dostrzegli ten trend już jakiś czas temu i zaczęli oferować komputery specjalnie projektowane do tego rodzaju zastosowań.

Jednym z ciekawszych modeli jest Lenovo Ideacentre 610s, który wszedł właśnie do sprzedaży. Jest to tzw. salonowy komputer, o wymiarach wynoszących zaledwie 13,4 x 26,5 x 14 cm i masie około 300 gram. Produkt jest więc bardzo lekki kompaktowy, a dzięki trójkątnej podstawie, stabilny na płaskich powierzchniach.

Jego specyfikacja techniczna jest całkiem interesująca, a oferowany jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich posiada dwurdzeniowy Intel Core i3-6100T 3,2 GHz, natomiast drugi napędzany jest czterordzeniowym układem Intel Core i5-6400T 2.2 GHz. Dodatkowo mocniejszy wariant posiada kartę graficzną NVIDIA GeForce GT750, zapewniającą większą wydajność w grach.

Oprócz tego oba modele posiadają 8 GB DDR4 RAM oraz 1 TB dysk twardy, lecz najciekawszym elementem wyposażenia jest odłączany projektor bezprzewodowy. Urządzenie wyświetla obraz o rozdzielczości 720p, oferując jasność strumienia światła na poziomie 220 lumenów. Projektor jest wielofunkcyjny, bo choć współpracuje z komputerem, to możemy go również używać z innymi źródłami obrazu, np., konsolą Xbox One.

Lenovo Ideacentre 610s oferowany jest w cenie 399 dolarów za słabszy model oraz 499 dolarów za mocniejszy wariant.

Lenovo Ideacentre 610s

Lenovo Ideacentre 610s

Lenovo Ideacentre 610s

Źródło: Gadgetsin.com

You may also like...