Lenovo zapowiada prawdziwego bezramkowca

Wiele smartfonów nazywanych jest bezramkowcami, jednak każdy z nich ma mniejszą lub większą ramkę otaczającą ekran. Chiński koncern Lenovo pracuje jednak nad telefonem, który całkowicie pozbędzie się tego elementu.

Jeszcze kilka lat temu smartfony miały bardzo grube ramki otaczające wyświetlacze. Ostatnio jednak się zauważyć trend zmniejszania tego elementu. Taka zmiana przynosi wiele korzyści. Oprócz lepszego wyglądu, pozwala montować większe wyświetlacze bez zwiększania całego rozmiaru sprzętu, choć ramki wciąż pozostają. Koncern Lenovo zamierza jednak ostatecznie z nich zrezygnować.

Dyrektor koncernu Chang Cheng sugeruje, że jego firma pracuje nad smartfonem, który będzie pełnym bezramkowcem. Jak widać na poniższym szkicu, nowy model o roboczej nazwie Lenovo Z5, zostanie całkowicie pozbawiony ramek, a więc przedni panel w całości zajmie w nim ekran.

To dość ciekawy projekt, gdyż oznacza, że nie tylko znikną wszystkie ramki, ale także charakterystyczne wcięcie w górnej części wyświetlacza. Wspomniany notch, który posiada m.in., iPhone X (sprawdź aktualne ceny) jest pewnym kompromisem, gdyż pozwala producentom umieścić głośnik oraz przednią kamerę. Nie wygląda to jednak zbyt estetycznie i wielu osobom nie podoba się to rozwiązanie. Pomysł Lenovo może więc być znacznie lepszym wyjściem.

Oczywiście o ile producent zdecyduje się wykorzystać go w gotowym produkcie, gdyż z tego co nam wiadomo jest to na razie tylko koncept.

Lenovo

Źródło: Weibo.cn

You may also like...