LG zapowiada nową generację projektora CineBeam. Jest idealny do małych pomieszczeń

Firma LG pokaże na targach CES 2019 projektor 4K CineBeam HU85L. Nowy model jest idealny do małych pomieszczeń i wyposażony w technologię laserową.

Jeszcze do niedawna, projektory zapewniające kinowe doznania w naszym domu, nie były urządzeniami dla każdego. Urządzenia musiały bowiem znajdować się w określonej odległości od ekranu, a to oznaczało konieczność posiadania dużego salonu. Dziś nie jest to już problemem, gdyż w sprzedaży dostępne są tzw., modele krótkiego rzutu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji optyki, można je ustawić w odległości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów od ściany. To wystarczy do uzyskania maksymalnej przekątnej obrazu.

Takim sprzętem jest także pierwszy projektor 4K firmy LG, model CineBeam HU80K. Na targach CES 2019 koreański koncern zaprezentuje jego drugą generację, która nazywa się CineBeam HU85L. Sprzęt również posiada technologię ultra krótkiego rzutu co oznacza że możemy go umieścić w odległości nieco powyżej 5 cm od ekranu lub ściany. Uzyskamy w ten sposób przekątną obrazu wynoszącą 90″. Jeśli natomiast chcemy uzyskać pełne 120-cali, wówczas odległość od ekranu wyniesie około 18 cm.

Projektor oferuje jasność na poziomie 25000 ANSI lumenów, a więc nie musimy całkowicie zaciemniać pomieszczenia, by uzyskać jasny i wyraźny obraz. Producent wyposażył go również w złącza USB, Ethernet oraz HDMI. Na jego pokładzie znajdziemy ponadto firmową technologię ThinQ AI, dzięki której możemy kontrolować sprzęt przy pomocy głosu.

Póki co producent nie zdradził ile będziemy musieli zapłacić za CineBeam HU85L. Można jednak założyć, że cena będzie zbliżona do poprzednika, który kosztuje 2499 dolarów. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to projektor 4K, który w dodatku pasuje do małego salonu, cena nie wydaje się aż tak wygórowana.

CineBeam HU85L

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...