FBI zamknęło kilkanaście stron hakerów. Wykonywały płatne ataki DDoS

Amerykańskie FBI zadało dotkliwy cios środowisku hakerów. Agenci zamknęli kilkanaście stron oferujących płatne ataki DDoS na wybrane strony internetowe.

W przeszłości aby zaatakować jakąś internetową stronę, trzeba było dysponować pewnymi umiejętnościami. Dziś nie jest to już konieczne, gdyż powstały odpowiednie serwisy, które zrobią to za nas. Wystarczy tylko określić cel oraz zapłacić odpowiednią sumę.

Umożliwiają to serwisy oferujące ataki DDoS, które są niezwykle groźne dla internetowych stron. Takim atakiem można wyłączyć z użytku nawet największe serwisy, gdyż żadne serwery ich nie wytrzymają. Na szczęście służby aktywnie działają zwalczając takie strony. Jak donoszą media, FBI dokonało właśnie zamknięcia aż 15 tego typu witryn i aresztowania trzech osób zarządzających częścią z nich. Postawiono im szereg zarzutów związanych z przestępstwami komputerowymi.

Agentom udało się też zamknąć jedną z większych stron tego typu o nazwie Quantum Stresser. Miała pond 80 tys. subskrybentów korzystających z jej usług, a za jej pomocą dokonano ponad 50 tys. ataków na całym świecie.

ataki DDoS

Źródło: Engadget.com

You may also like...