Galaxy S10 dostanie własną wersje funkcji Night Sight. Ułatwi robienie zdjęć w nocy

Samsung pracuje ponoć nad własną wersją funkcji Night Sight opracowanej przez Google. Dostanie ją nadchodzący flagowiec Galaxy S10, co pozwoli mu wykonywać lepsze zdjęcia przy słabym świetle.

Nie da się ukryć, że smartfony z rodziny Google Pixel, mają bardzo rozbudowane funkcje służące do obsługi kamer. Jedną z najciekawszych opcji stworzonych ostatnio przez inżynierów amerykańskiego koncernu, jest bez wątpienia Night Sight. To opcja stworzona do wykonywania zdjęć przy słabym oświetleniu. Dzięki niej fotografia zachowuje sporo detali bez nadmiernej ziarnistości.

Funkcję wprawdzie udostępniono już smartfonom innymi niż Google, ale najwyraźniej Samsung woli opracować własną jej wersję. Tak przynajmniej twierdzi znane forum XDA, którego specjaliści przyjrzeli się Samsung Camera APK z Galaxy Note 9. Odkryli tam interesujące informacje dotyczące przyszłych planów koreańskiego producenta związanych z kamerą. Wśród nich pojawiła się funkcja Bright night, opisująca funkcję umożliwiającą wykonywanie zdjęć przy słabym świetle.

Z jej opisu wynika, że Bright night wykona wiele zdjęć, a następnie połączy je wszystkie w jeden ostrzejszy i jaśniejszy obraz. Będzie więc działać na podobnej zasadzie jak obecnie wykorzystywana jest funkcja HDR. Bright night nie jest na razie dostępne w żadnym ze smartfonów Samsunga. Można więc założyć, że producent zechce ją wykorzystać w nowym flagowcu, czyli Galaxy S10.

Na to jak nowa opcja będzie spisywała się w praktyce, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieję, że Samsung poda nieco więcej szczegółów podczas prezentacji nowego sprzętu.

Night Sight

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...